Bu sitenin yazılım ve tasarımı tamamen özgündür ve deneme amacı ile yapılmıştır ...


Maltepe Gülsuyu ve gülensu mahallesi Sonunda İmarına kavuştu...

Maltepe Gülsuyu ve gülensu mahallesi Sonunda İmarına kavuştu...
print sort_by_alpha comment access_alarm visibility 2789


Merakla beklenen Gülsuyu Gülensu mahallelerinin 1/ 1000 lik planları İstanbul Büyük şehir belediye meclisinden geçti.  ve askıya çıktı

İbb Meclis üyelerinin oy birliğiyle kabul ettigi raporla, 40 yıldır Maltepe ilçesinin kanayan yarası olan ve vatandaşların deprem riski taşıyan sağlıksız binalarda oturmasına sebep olan 3 mahallenin imar sorunu çözüldü ve bölgede kentsel dönüşümün önü açıldı.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, İBB Meclisi’ni bu önemli kararı dolayısıyla tebrik ederek, “İBB Meclisi’mizde bugün Başıbüyük – Gülensu ve Gülsuyu 1/1000’lik İmar Planları onaylandı. Böylece, Maltepe ilçemizdeki 40 yıllık bir problemi çözmüş olduk. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Maltepe ilçemiz ve İstanbul’umuz için hayırlı olsun” dedi.

 

plan1 plan2

 

gülsuyu ve gülensunun 1/1000 planları ibbi meclisinde onaylanmış..   muhtarlıklara bilgi verilmesine rağmen 11.01.2019 tarihine kadar   hala askıya çıkmamıştır .. kuvvetle muhtemel önümüzdeki hafta askıya çıkıp (1 ay) itirazlar değerlendirilecek,planın tümüne itiraz olmaz ise gülsuyu ve gülensu  imarına kavuşacaktır..

güncel takibi  imar ile ilgili facebok sayfasından yapabilirsiniz

İmar ile ilgili faceebok sayfa >>

son duzenleme: 12.01.2019


Yorum yazcomment edit